Rzeszów: nowe usługi w Przychodni Pro-Familia

0
266


Przychodnia Pro-Familia działająca w Rzeszowie przy ulicy Podpromie 8/1a wprowadziła do swojej oferty badanie urodynamiczne. Badanie wykonywane jest w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Badanie urodynamiczne ocenia czynność dolnych dróg moczowych – pęcherza moczowego, zwieracza oraz cewki moczowej. W czasie badania monitorowane jest ciśnienie w pęcherzu moczowym, jamie brzusznej oraz aktywność zwieraczy.

Pro-Familia prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa (III poziom referencyjny), chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B w Rzeszowie. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.