Rzeszów: nowe usługi w Szpitalu Pro-Familia

0
1989

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa otworzył Centrum Transplantacji Włosów. Jednostka oferuje konsultacje oraz zabiegi metodą FUE lub STRIP.  Zabieg transplantacji włosów może być stosowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzania lub wypadania włosów.

Przeszczep włosów metodą  FUE  jest techniką uzyskania jednostek mieszków włosowych z obszaru dawcy za pomocą bardzo małego narzędzia, pozwalającego na uzyskanie małych próbek tkanki. Procedura jest mało inwazyjna i praktycznie niezauważalna. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost.

Przeszczep włosów metodą STRIP to  metoda wykorzystywana w przypadku większych ubytków. Polega na pobraniu paska owłosionej skóry z tylnej lub bocznej okolicy głowy, a następnie podzieleniu go na mikroimplanty

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.