Rzeszów: nowe zabiegi w Szpitalu Pro-Familia

0
1312

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa wprowadził do swojej oferty nowe zabiegi leczenia nietrzymania moczu metodą laserową. Laser z sukcesem stosowany jest również  w celu poprawy funkcjonowania narządów rodnych. Zabieg jest komercyjny, jego cena wynosi 1500 zł.

Zabieg laserowy jest nieinwazyjną, niechirurgiczną i bezpieczną metodą leczenia schorzenia, które dotyka blisko 30 procent dorosłych kobiet w Polsce.

Wykonanie zabiegu zalecane jest pacjentkom, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, szczególnie kobietom pomiędzy 35 a 45 rokiem życia, u których przykre dolegliwości pojawiły się lub nasiliły po przebytym porodzie.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 miał wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansowały leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.