Rzeszów: nowy oddział pediatryczny w Szpitalu Pro-Familia

0
892

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa otworzył nowy oddział pediatryczny. Jednostka powstała w rozbudowanej części placówki, która została oddana do użytku jesienią 2014. Na razie szpital nie ma kontraktu na leczenie szpitale w zakresie pediatrii i oferuje usługi komercyjne.

Oddział jest wyposażony w pokoje dwuosobowe z łazienkami, przy każdym łóżeczku znajduje się rozkładany wygodny fotel dla rodziców, którzy mogą z dzieckiem przebywać całą dobę.

Sale dla małych dzieci oddzielone są specjalną śluzą, która zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji. Przygotowane zostały także specjalne izolatki, aby w wyjątkowych sytuacjach wykluczyć ryzyko rozsiewania infekcji z zewnątrz.

Oddział posiada też pełne zaplecze laboratoryjne z dostępem do badań biochemicznych, mikrobiologicznych, morfologicznych a także obrazowych.

Dzięki zakończonej jesienią 2014 inwestycji szpital zyskał dwukrotnie większą powierzchnię na porodówce i oddziale noworodków z intensywną opieką medyczną. Więcej łóżek mają oddziały ginekologii i patologii ciąży, urologia, chirurgia i okulistyka. W wyniku rozbudowy powierzchnia szpitala zwiększyła się z 7 tysięcy metrów kwadratowych do 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki, diagnostyka (laboratorium i pracownia USG) oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2014 miał wartość prawie 28 mln zł. Środki te finansowały leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa (III poziom referencyjny), chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone było ponad 25 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B.