Rzeszów: oddział pediatryczny Pro-Familia z kontraktem z NFZ

0
866

Oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia z Rzeszowa otrzymał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi. Oddział ma 15 miejsc dla chorych dzieci. Siedem łóżek przeznaczonych jest dla najmłodszych pacjentów do trzeciego roku życia, a osiem dla starszych.

– W ramach kontaktu z NFZ nasz oddział zapewni opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne – zapewnia lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych i nefrolog, kierownik oddziału pediatrycznego. – Na oddziale zajmujemy się leczeniem większości chorób wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną, która obejmuje nie tylko zakażenia dróg moczowych, ale także wszystkie trudne choroby, między innymi kłębkowe zapalenie nerek czy przewlekłą niewydolność nerek – dodaje lekarz.

Oddział posiada pełne zaplecze laboratoryjne, gdzie wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne, a także obrazowe. Szpital stawia także na partnerskie podejście do rodziców, którzy mają prawo do stałej obecności przy chorym dziecku.

– Dla rodziców chcących zostać ze swoją pociechą na noc przygotowaliśmy rozkładane łóżka oraz wygodne fotele – wyjaśnia dyrektor szpitala, Radosław Skiba. – Czuwanie rodziców przy chorym dziecku jest oczywiście bezpłatne– podkreśla.

Nieodłącznym elementem oddziału jest kolorowa sala wypoczynkowa, w której znajduje się między innymi huśtawka, czytelnia i wielka ściana do malowania lub wyświetlania projekcji bajek.

Oddział pediatryczny wraz z oddziałem laryngologii i chirurgii dzieci tworzy specjalną Strefę Dziecka w szpitalu Pro-Familia. Strefa została utworzona z myślą o komforcie i samopoczuciu najmłodszych pacjentów.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.