Rzeszów: ponad 4 tysiące dzieci urodziło się w szpitalu Pro-Familia

0
210

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia z Rzeszowa w roku 2017 urodziło się 4224 dzieci. 620 dzieci w stanach zagrożenia życia – głównie wcześniaków – było hospitalizowanych na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną.

W placówce wykonano także 4030 operacji i zabiegów na wszystkich oddziałach: ginekologii, ortopedii, chirurgii, urologii, okulistyce oraz chirurgii i ginekologii plastycznej. 810 dzieci przebywało na oddziale pediatrycznym, a lekarze placówki udzielili prawie 80 tysięcy porad.

W roku 2017 szpital jako pierwszy w Polsce zastosował w leczeniu bólu związanego z przerzutami do kości nowatorską metodę – termoablację ultradzwiękową. Specjaliści z Pro-Familii przeprowadzili też pierwszy na Podkarpaciu zabieg chirurgicznego leczenia otylości.

W placówce powstało także Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości zapewniające kompleksowe leczenie i wsparcie dla dzieci i dorosłych. Do kadry szpitala dołączyli nowi specjaliści, między innymi dr n.med. Artur Bocian, chirurg onkolog, który wykonuje zabiegi mastektomii podczas których od razu przeprowadzana jest rekonstrukcja piersi (takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce). Otwarte zostały także nowe poradnie, a kilka dni temu – pierwszy w regionie Bank Mleka.

W ogólnopolskim rankingu “Bezpiczny Szpital Przyszłości” placówka zajęła 2. miejsce w skali kraju, oraz 1. na Podkarpaciu, stając się najbezpieczniejszym szpitalem w regionie.

Fundacja Pro-Familia zrealizowała ogólnopolską kampanie “Mleko Mamy ma Moc” na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, w ramach której powstał poradnik edukacyjny o karmieniu i magazyn Mleczna Droga i trafiły do szpitali w całej Polsce.

Szpital organizował także Familijny Piknik na placu przy Fontannie Multimedialnej, Światowy Dzień Wcześniaka, liczne warsztaty edukacyjne, a także wydał 4 numery bezpłatnego magazynu Pro Zdrowie.

Rzeszowski szpital został zakwalifikowany do sieci szpitali, która weszła w życie 1 października 2017 roku.

Oprócz placówki w Rzeszowie Pro-Familia prowadzi także szpital w Łodzi, który posiada podobny zakres działalności.