Rzeszów: Pro-Familia rozszerza zakres usług

0
1654

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa rozszerzył zakres oferowanych usług o poradnię chorób zakaźnych i medycyny podróży. Od początku roku 2012 w placówce działa także oddział chirurgii ogólnej oraz poradnia chirurgiczna. Kontrakt placówki z NFZ ma wartość ponad 26 mln zł.

Nowa poradnię prowadzi specjalista chorób zakaźnych, epidemiolog, pediatra, który posiada certyfikat szkoleń z zakresu medycyny podróży, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii, lek. med. Janusz Kaliszczak. Usługi poradni są komercyjne.

Oddział chirurgii ogólnej oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgii ogólnej i onkologicznej, między innymi w zakresie chirurgii piersi, operacje laparoskopowe kamicy pęcherzyka i dróg żółciowych, operację żylaków kończyn dolnych, przepuklin, tarczycy i zabiegi operacyjne w zakresie jamy brzusznej. Zabiegi są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ jak również odpłatnie.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 26 103 241,40 zł. Środki finansują leczenie szpitalne, na które przeznaczone jest 23 972 396 zł, pomoc doraźną i transport sanitarny (1 464 000 zł od 2009 roku), ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (384 345,40 zł) i profilaktyczne programy zdrowotne (282 500 zł). W zakresie leczenia szpitalnego finansowane jest: położnictwo i ginekologia, neonatologia, okulistyka, chirurgia ogólna i urologia. W zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej finansowana jest endokrynologia, onkologia, położnictwo i ginekologia oraz urologia.

Pro-Familia oprócz oddziałów szpitalnych i przychodni prowadzi także pracownię diagnostyki obrazowej. Szpital działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Dysponuje 50 łóżkami, z czego połowa przeznaczona jest dla oddziału położniczego, a reszta dla oddziału zunifikowanego. Częścią szpitala jest także poradnia stomatologiczna, która oferuje usługi w zakresie stomatologii estetycznej, zachowawczej oraz rodzinnej. Placówka oferuje także porady dietetyka, prowadzi pracownię USG, laboratorium, wykonuje badania prenatalne.