Rzeszów: szpital Pro-Familia czeka na kontrakt z NFZ

0
932

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa otworzył pod koniec 2014 roku nowy oddział pediatryczny, który powstał w rozbudowanej części placówki.  Oddział ten wraz z oddziałami: laryngologii dzieci i chirurgii dzieci tworzy specjalną Strefę Dziecka. Placówka jest w pełni przygotowana do świadczenia opieki na najwyższym poziomie, jednak wciąż nie posiada kontraktu z NFZ.

Na oddziale pediatrycznym leczonych jest większość chorób wieku dziecięcego. Pacjenci mają zagwarantowaną między innymi specjalistyczną opiekę nefrologiczną. W Strefie Dziecka działa także zaplecze diagnostyczne, w którym wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne oraz obrazowe. Na oddziale jest 15 miejsc dla maluchów.

W szpitalu Pro-Familia działają także oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, a także pracownie diagnostyczne i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Oddział ginekologiczno – położniczy szpitala posiada III poziom referencyjny, oznaczający najwyższe kompetencjw i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B w Rzeszowie. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Pro-Familia zapowiada otwarcie jeszcze we wrześniu 2015 nowej placówki w Łodzi, która będzie się mieścić przy ulicy Niciarnianej 49 w dzielnicy Widzew.  Łódzki szpital ma być podobny do tego, który funkcjonuje w Rzeszowie.