Rzeszów: Szpital Pro-Familia najlepszy na Podkarpaciu

0
1094

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia znalazł się w czołówce liderów rankingu „Bezpieczny Szpital” , zajmując w skali kraju 8. miejsce oraz 1. wśród szpitali na Podkarpaciu. Specjaliści od monitorowania jakości przyznając punkty oceniali  między innymi wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu pacjenta, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikację.

Prestiżowy ranking „Bezpieczny Szpital ” od 12 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy pod uwagę biorą też między innymi komfort pobytu pacjenta, poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość  i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, finanse czy zarządzanie majątkiem.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz szpital uplasował się tak wysoko w ogólnopolskim rankingu oraz po raz kolejny otrzymał tytuł najbezpieczniejszego szpitala w naszym regionie. Od 5 lat, każdego dnia doskonalimy wprowadzone standardy opieki medycznej, utrzymując  je na światowym poziomie. Nasza codzienna, ciężka praca przekłada się na zaufanie pacjentów, którzy w 99 procentach są zadowoleni ze świadczonych przesz szpital usług. To największa nagroda – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor placówki.

W tym roku ocenie specjalistów od monitorowania jakości poddało się około 230 szpitali, czyli co trzecia placówka szpitalna funkcjonująca w naszym kraju. Maksymalna liczba punktów jaką mogły zdobyć w rankingu wynosiła 1000. Szpital Pro-Familia zdobył 892 punkty. 

– W stosunku do ubiegłego roku poprawiliśmy nasz wynik o 37 punktów, awansując  z  15. na 8. miejsce.  To wielki sukces całego naszego zespołu – dodaje dyrektor.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.