Sanmed: nowe zabiegi rehabilitacyjne

0
920

Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed z Ryk rozszerzyło zakres usług o nowe zabiegi rehabilitacyjne z dziedziny balneologii. Placówka oferuje okłady borowinowe oraz kąpiele solankowe.

Okłady borowinowe pozyskiwane są z terenów Czarnego Dunajca. Stosowane są przy chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, chorobach reumatoidalnych oraz okołostawowych stanach pourazowych narządu ruchu czy nerwobólach.

Przy kąpielach solankowych wykorzystywane są solanki pochodzące ze znanych ciechocińskich solanek kąpielowych. Kąpiele są polecane przy przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, w chorobach skóry, schorzeniach reumatoidalnych, ortopedycznych, w zwyrodnieniach stawów, dyskopatiach, nerwicach, stresie itd.

Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed jest największą specjalistyczną przychodnią w Rykach. Świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Usługi placówki są zarówno finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia jak i komercyjne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2015 miał wartość 973 484,94 zł i dotyczył ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie alergologii, dermatologii, neurologii, ginekologii i położnictwa, ortopedii i traumatologii, otolaryngologii, urologii, chirurgii ogólnej, psychiatrii oraz badań endoskopowych. W ramach NFZ finansowana jest także opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień. W Centrum działa Szkoła Rodzenia, przyjmuje logopeda. Oferowane są usługi w zakresie medycyny pracy.

Placówka od 2009 roku zajmuje budynek w centrum miasta, przy ulicy Żytniej 16. Wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, w tym między innymi w aparat RTG, pantomograf RTG, aparat do zdjęć punktowych, aparat USG, video-gastroskop, video-kolonoskop, spirometr, aparat holterowski, aparat do komputerowego badania wzroku. W placówce znajduje się też laboratorium analityczne.

Właścicielem placówki jest Specjalistyczne Centrum Medyczne Sanmed A.D. Kołodziejek Sp. cywilna.