Scan Development: 106 mln zł z leasingu zwrotnego

0
1118

Scan Development, spółka z Grupy Scanmed, pozyskała środki w wysokości 106 816 318 zł. Źródłem finansowania był leasing zwrotny nieruchomości zabudowanej budynkiem Szpitala Św. Rafała przy ulicy Bochenka12 w Krakowie.

Scan Development będzie leasingował tę nieruchomość przez 12 lat. Po upływie tego okresu i dokonaniu zapłaty całego wynagrodzenia oraz wykonaniu wszelkich innych zobowiązań wynikających z umowy spółka będzie miała prawo zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości z powrotem na siebie.

Podstawowym celem tej operacji było uwolnienie środków pieniężnych zamrożonych w nieruchomości szpitalnej i przeznaczenie ich na inne cele inwestycyjne całej Grupy Scanmed S.A. Leasing zwrotny nieruchomości daje taką możliwość przy jednoczesnym korzystaniu bez przeszkód z leasingowanej nieruchomości.

Scan Development Sp. z o.o. jest właścicielem nieruchomości będącej przedmiotem leasingu, natomiast Scanmed S.A. prowadzi działalność medyczną w Szpitalu Św. Rafała. Obydwa podmioty należą do Grupy Kapitałowej Scanmedu.

Pośrednikiem w uzyskaniu leasingurotnego był Upper Finance Med Consulting, spółka specjalizująca się w pozyskiwaniu finansowania dla placówek medycznych. Od początku swojej działalności jako Grupa Upper Finance pozyskała już 5 mld złotych dla swoich klientów (głównie firm z branży deweloperskiej). Firmy z branży medycznej dzięki współpracy z firmą Upper Finance Med Consulting uzyskały już kilkaset mln zł.