Scanmed: kontrakt Szpitala Św. Rafąła na zabiegi endowaskularne

0
830

Spółka Scanmed S.A. prowadząca Szpital św. Rafała w Krakowie, podpisała aneks do umowy z małopolskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczący udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie neurochirurgii, obejmujących realizację zabiegów endowaskularnych w chorobach naczyń mózgowych.

Zabiegi endowaskularne wykonywane są w nielicznych jednostkach medycznych w kraju. Jedną z technik endowaskularnych, która będzie stosowana w Szpitalu św. Rafała w Krakowie, jest embolizacja tętniaków naczyń mózgowych, embolizacja naczyniaków mózgu oraz embolizacja guzów. Metoda ta jest oparta na zaawansowanej technice i najnowszych osiągnięciach medycyny stworzona do małoinwazyjnego leczenia zmian naczyniowych tętnic domózgowych i mózgu.

Dotychczasowy kontrakt Scanmed Szpitala Św. Rafała  z NFZ zawarty na rok 2014 ma wartość 26 259 380,39 zł.  Na leczenie szpitalne przeznaczone jest 24 899 998,99 zł. Kontrakt ten dotyczy oprócz neurochirurgii także gastroenterologii, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii plastycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki.