Scanmed: lekarz ze Szpitala Św. Rafała w PKOl

0
895


Dr Stanisław Szymanik, ortopeda ze Szpitala św. Rafała, należącego do Grupy Scanmed Multimedis, został wybrany na trzecią z kolei kadencję do składu Komisji Medycznej Państwowego Komitetu Olimpijskiego.

Dr Szymanik, specjalizujący się w chirurgicznym leczeniu urazów sportowych oraz małoinwazyjnej chirurgii kolana, barku i  biodra, jest członkiem Komisji Medycznej PKOl od 2005 roku. Równocześnie pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Medycznej Polskiego Związku Narciarskiego oraz jako jedyny Polak jest członkiem Komisji Medycznej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Związany z Grupą Scanmed Multimedis od 2007 roku, dr Szymanik od początku kariery zawodowej specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych. W latach 1998-2002 był lekarzem Kadry Olimpijskiej Polskiego Związku Judo.

Komisja Medyczna PKOl jest ciałem doradczym zarządu PKOl m.in. w zakresie organizacji opieki zdrowotnej nad zawodnikami kadry olimpijskiej oraz bieżącego zabezpieczenia medycznego procesu szkolenia sportowego. Komisja Medyczna PKOl prowadzi również działania w zakresie propagowania aktywności fizycznej i sportu jako ważnego elementu profilaktyki zdrowotnej. W tym celu inicjowane są działania edukacyjne i informacyjne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowstało Centrum Medyczne Marki
Następny artykułAlert konsultacyjny