Scanmed Multimedia: umowa ze Szpitalem Klinicznym w Poznaniu

0
1113

15 grudnia 2011 Scanmed Multimedis S.A. podpisał ze Szpitalem Klinicznym im. Helidora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu umowę dotyczącą usług transportu sanitarnego oraz transportu ambulansem medycznym z ratownikiem na terenie i poza Poznaniem. Umowa ma wartość ponad 200 tys. zł i będzie obowiązywała do 14 grudnia 2012 roku.

Opieka medyczna wyjazdowa oraz prywatny transport medyczny to nowe usługi Scanmed Multimedis w Poznaniu.
– Transport medyczny umożliwia bezpieczny i komfortowy przewóz osób niezdolnych do samodzielnego przemieszczania się do poznańskich szpitali — mówi Artur Baran, Dyrektor Pionu Pogotowie, Członek Zarządu Scanmed Multimedis S.A.- Transporty odbywają się nowoczesnymi ambulansami o podwyższonym standardzie, wyposażonymi w niezbędny sprzęt medyczny i pomocniczy, a pracę zespołów koordynuje Całodobowa Centrala Alarmowa, której profesjonalny i doświadczony personel doradzi i zaplanuje w zakresie medycznym i logistycznym odpowiedni rodzaj transportu w zależności od stanu zdrowia osoby przewożonej – dodaje.
Od kilkunastu lat, z niesłabnącym zaangażowaniem, firma Scanmed Multimedis inwestuje w rozwój opieki medycznej w Krakowie. W tym roku firma także zaczęła prężnie działać we Wrocławiu oraz Poznaniu, gdzie zostały otworzone nowoczesne centra medyczne.

Stolica Małopolski to miasto, w którym Scanmed Multimedis posiada 3 duże Centra Medyczne oferujące szeroki zakres usług medycznych oraz opiekę lekarską niemal wszystkich specjalności. Nowością w ofercie Scanmed Multimedis w Krakowie jest zabieg usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń (RFITT Celon). Obecnie to najnowocześniejszy sposób leczenia żylaków. Metoda jest dostępna w Małopolsce, tylko w Centrum Medycznym Scanmed Multimedis. Zabieg stanowi alternatywę dla chirurgicznych metod leczenia, gdyż nie pozostawia blizn na nogach i nie wymaga pobytu w szpitalu. We Wrocławiu oferta Centrum Medycznego przy ul. Parkowej 46 została poszerzona o medycynę sądową skupiająca się wokół badań obdukcyjnych wraz z pobraniem materiałów do badań genetycznych.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.