Scanmed Multimedis dołącza do Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu

0
842


Grupa Scanmed Multimedis S.A. dołączyła do Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu. Koalicja powstała w odpowiedzi na współczesne wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze z inicjatywy Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz największych polskich przedsiębiorstw.

– Scanmed Multimedis S.A. od początku swojej działalności realizuje założenia odpowiedzialności biznesu, które są zakorzenione w naszej misji. Działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju prowadzone są wielopoziomowo i wynikają z naszej strategii. Dołączenie do grona „Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu” będzie dla nas okazją do wymiany doświadczeń oraz transferu dobrych praktyk w środowisku biznesu – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Członkowie Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu musieli przejść szczegółowy audyt, w szczególności dotyczący przestrzegania standardów i edukacji w zakresie odpowiedzialnego biznesu, tworzenia godnych warunków pracy, kultury organizacyjnej opierającej się o wartości i indywidualne potrzeby pracowników, dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz odbiorców produktów i usług, prowadzenia działalności biznesowej w oparciu o zaufanie i partnerstwo, rzetelnej komunikacji i działań marketingowych, tworzenia i rozwijania produktów w odpowiedzi na potrzeby i wyzwania społeczne i środowiskowe, dbałości o środowisko naturalne. Koalicja zrzesza obecne 50 przedsiębiorstw.

– Z przyjemnością witamy w „Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu” firmę Scanmed Multimedis. W ramach przystąpienia do tego grona, działania firmy zostały zweryfikowane pod kątem przestrzegania zasad Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu. Firmę Scanmed Multimedis wyróżnia zaangażowanie w działania na rzecz swoich pracowników, a także budowanie strategicznego podejścia do odpowiedzialności w biznesie i prowadzenie dialogu z otoczeniem. – mówi Katarzyna Rózicka, Szef Zespołu CSR, Pracodawcy RP.

Scanmed Multimedis aktywnie działa na polu społecznej odpowiedzialności biznesu. W minionym roku firma przeprowadziła wiele inicjatyw z zakresu edukacji dla swoich interesariuszy (m.in. akcje profilaktyczne, akcje edukacyjne promujące badania mammograficzne, szkolenia z zakresu CSR dla studentów i pracowników), z których skorzystało ponad 10 000 osób. Spółka wspierała również istotne wydarzenia kulturalne i sportowe, m.in. Dzień Dawcy Szpiku i KRajowy KRwiecień KRwiodastwa, VIII Ogólnopolski Festiwal Zaczarowanej Piosenki Im. Marka Grechuty, IX Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”,  X Krakowski Festiwal Recyklingu, Finał 69. Tour de Pologne, Krakow Business Run.