Scanmed Multimedis: innowacyjne metody leczenia żylaków

0
943

Scanmed Multimedis oferuje od początku 2012 roku nowoczesny zabieg usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń (RFITT Celon). Jest to zabieg komercyjny. Dostępny jest w Centrum Medycznym w Krakowie przy ulicy Armii Krajowej 5.

Zabieg RFITT Celon to innowacyjne leczenie niewydolności żylnej, które może być stosowane dla wielu pacjentów dotkniętych tym schorzeniem.
Jako pierwsi w Małopolsce przeprowadzaliśmy zabiegi usuwania żylaków metodą bipolarnego zespolenia naczyń. Jest to jedna z najnowocześniejszych zabiegów usuwania żylaków, która stanowi alternatywę dla chirurgicznych metod leczenia. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga pobytu w szpitalu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może się udać do domu i powrócić do codziennej aktywności (ograniczając duży wysiłek fizyczny). To sprawia, że do naszego centrum medycznego zgłaszają się pacjenci z całego południa Polski – mówi Józefa Job, dyrektor medyczny Scanmed Multimedis SA.

Operacja żylaków metodą RFITT Celon to leczenie żylaków polegające na zamykaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do żyły aplikatora fal o częstotliwości radiowej. W trakcie zabiegu ilość dostarczanej energii jest automatycznie dozowana z komputerową kontrolą. W ten sposób wyeliminowano ryzyko przegrzania lub uszkodzenia tkanek oraz powikłań. Z kolei dzięki USG lekarz przeprowadzający zabieg widzi i ocenia na bieżąco, natychmiastowy efekt i skuteczność terapii RFITT. Rodzaj stosowanego znieczulenia pozwala operować pacjentów obciążonych współistniejącymi chorobami układu krążenia i układu oddechowego.

Scanmed Multimedis oferuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, diagnostykę obrazową oraz opiekę wyjazdową. Oferuje usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Posiada sieć 17 placówek medycznych w czterech miastach na terenie Polski (Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa). Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.