Scanmed Multimedis jedynym udziałowcem spółki Medrun

0
890


Scanmed Multimedis nabył 49 procent udziałów w spółce Medrun, stając się tym samym wyłącznym udziałowcem spółki. Zwiększenie zaangażowania w Medrun sp. zo.o. wynika z realizacji strategii Scanmed Multimedis w zakresie rozwoju działalności w modelu fee-for-service w największych miastach w Polsce.

– Zwiększenie zaangażowania w Medrun stanowi realizację naszej strategii, polegającej na rozszerzaniu oferty usług komercyjnych, finansowanych w modelu fee-for-service w Wrocławiu i Warszawie. Stabilne źródła przychodów oraz innowacyjny model biznesowy odporny na wahania koniunktury sprawia, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem mniejszych podmiotów na rynku usług medycznych – mówi Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis S.A.

51 procent udziałów spółki Medrun zostało przejętych przez Scanmed Multimedis na początku 2012 roku. Medrun prowadzi dwie placówki medyczne – w Warszawie i Wrocławiu. Placówka w Warszawie posiada 21 gabinetów, w których realizowany jest szeroki zakres badań diagnostycznych i usług specjalistycznych. Warszawską placówkę Medrun wyróżnia na rynku bogata oferta opieki i pediatrycznej i specjalistyki dziecięcej – jest to jedna z nielicznych placówek oferujących pełny zakres, ponad 20 specjalności w tym zakresie (m.in. alergolog dziecięcy, chirurg dziecięcy, dietetyk, endokrynolog dziecięcy, ginekolog dziecięcy, hematolog-onkolog dziecięcy, kardiolog dziecięcy, laryngolog dziecięcy, neurolog dziecięcy, ortopeda dziecięcy, urolog dziecięcy). Placówka we Wrocławiu oferuje ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne w ramach 22 poradni specjalistycznych oraz 3 poradni diagnostycznych.

Scanmed Multimedis prowadzi kompleksową działalność medyczną – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Spółka prowadzi działalność w ramach 22 pełnoprofilowych placówek medycznych w największych miastach w Polsce (Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach) oraz wielospecjalistycznego Szpitala św. Rafała w Krakowie.