Scanmed Multimedis laureatem Diamentów Forbesa

0
846


Scanmed Multimedis S.A. został laureatem rankingu Diamentów Forbesa 2014 w województwie małopolskim. Spółka, wykazując w latach 2010-2012 wzrost wartości w wysokości 189,5 procent, uplasowała się na drugim miejscu w kategorii „średnich spółek”.

Ranking Diamentów Forbesa przygotowywany jest przez Bisnode Polska we współpracy z redakcją Forbesa na podstawie danych finansowych przekazywanych przez firmy zgodnie z wymogami polskiego prawa. Podstawą do uwzględnienia przedsiębiorstwa w rankingu jest pozytywny rating wiarygodności, przyznawany podmiotom o wysokiej płynności bieżącej, dodatnim wyniku finansowym i wartości kapitałów własnych, nie zalegającym z płatnościami.

W tym roku wyróżnienia i statuetki przyznawane były już po raz szósty. Scanmed Multimedis S.A. znalazł się w gronie wyróżnionych drugi raz z rzędu.

Grupa Kapitałowa Scanmed Multimedis osiągnęła w 2013 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 90,3 mln zł. Było to o 37,7 procent więcej niż w roku 2012, kiedy to wartość przychodów wynosiła 65,56 mln zł. Grupa osiągnęła też w 2013 roku 3,3 mln zł wyniku netto.

Grupa Scanmed Multimedis świadczy usługi koordynowanej opieki zdrowotnej, czyli  zapewnienia usług medycznych na każdym etapie leczenia – od podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji lekarskich, przez diagnostykę, badania analityczne, transport medyczny i wizyty domowe, aż do kompleksowego leczenia szpitalnego. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych, wykorzystując zarówno publiczne, jak i prywatne źródła finansowania.