Scanmed Multimedis: nabycie udziałów Centrum Medycznego Pro-med

0
909


Spółka Scanmed Multimedis S.A. poinformowała o nabyciu 51 procent udziałów Centrum Medycznego Pro-med z Pabianic. Centrum oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę.

W placówce działa kilkanaście poradni, w tym między innymi chirurgii ogólnej, dermatologii, endokrynologii, ginekologii, kardiologii, laryngologii, okulistyki, onkologii i chemioterapii, ortopedii, proktologii. Centrum oferuje także usługi w zakresie stomatologii, medycyny pracy, badania USG, RTG, tomografii komputerowej, badania audiologiczne, endoskopię, prowadzi Szkołę Rodzenia.

Usługi Pro-med są zarówno komercyjne jaki finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W roku 2013 placówka posiadała z NFZ kontrakt w wysokości 844 708,60 zł, który przeznaczony był na leczenie stomatologiczne oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie gastroenterologii, onkologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, okulistyki, gastroskopii.

Centrum  Medyczne Pro-med sp. o.o. zostało utworzone w roku 2008. Prezesem spółki jest Arkadiusz Tomasik. Placówka mieści się przy ulicy Mariańskiej 5A/1.

Zakup udziałów w Centrum Medycznym Pro-med Sp. z o. o. jest częścią strategii rozwoju Grupy Scanmed Multimedis polegającej na rozszerzaniu sieci placówek medycznych na terenie Polski.