Scanmed Multimedis: nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Krakowie

0
996


W Szpitalu Św. Rafała w Krakowie, w Centrum Diagnostyki Obrazowej Scanmed Multimedis, uruchomiona została pracownia rezonansu magnetycznego. Jednostka została wyposażona w urządzenie wysokopolowe 1,5 T HDx, które pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu zaawansowanych badań.

Jednostka będzie pracowała w trybie całodobowym, świadcząc usługi zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla szpitala i klientów korporacyjnych, w tym ubezpieczycieli.

Szpital Św. Rafała jest prowadzony przez spółkę Scanmed S.A, należącą do Grupy Scanmed Multimedis. Dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z 4 salami operacyjnymi, oddziałem intensywnej terapii oraz centralną sterylizatornią. Placówka świadczy usługi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, kardiologii oraz kardiochirurgii, urologii, neurochirurgii i chirurgii plastycznej.

W skład Grupy Scanmed Multimedis wchodzą także spółki: Scanmed Multimedis S.A. realizująca usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej, diagnostyki obrazowej oraz transportu medycznego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, spółka Medrun z dwoma wieloprofilowymi centrami medycznymi na terenie Warszawy i Wrocławia, Akamedik Services, realizująca usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Warszawy, Scanrent, odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami Grupy, oraz Scan Diagnostic.