Scanmed Multimedis: nowa przychodnia w Gdańsku

0
961

Scanmed Multimedis otworzył 1 października 2013 roku nową przychodnię w Gdańsku. Jest to pierwsza placówka spółki w województwie pomorskim i  23. na terenie Polski. Placówka powstała w pomieszczeniach przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 5, wynajętych od spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny.

– Otwarcie przychodni w Gdańsku wpisuje się bezpośrednio w realizację jednego z elementów strategii rozwoju spółki polegającej na rozbudowie sieci centrów medycznych – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A. – Przychodnia będzie oferowała usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, obejmującego poradnie: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz świadczenia diagnostyczne – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Rozwój placówki będzie polegał na systematycznym powiększaniu bazy pacjentów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Oferta spółki będzie skierowana przede wszystkim do środowisk akademickich. Nowa placówka wejdzie w skład sieci przychodni studenckich Akamedik. Przychodnie tej sieci działają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

– Od wielu lat kluczowym obszarem działalności spółki jest opieka medyczna realizowana dla środowisk akademickich. Z myślą o studentach poszukujących dostępu do usług medycznych świadczonych na odpowiednim poziomie jakości oraz przy zaangażowaniu doświadczonych zespołów medycznych spółka sukcesywnie rozwija sieć przychodni studenckich Akamedik.

Zaangażowanie w dbałość o zdrowie studentów, wysoka jakość świadczonych usług jak i działania ukierunkowane na rozwijanie struktury medycznej spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony środowisk akademickich. Posiadana przez Scanmed Multimedis S.A. infrastruktura pozwoliła na objęcie opieką medyczną ponad 120 tysięcy osób.

– Oferując sprawdzone i profesjonalne rozwiązania w zakresie opieki medycznej dodatkowo koncentrujemy nasze działania także na profilaktyce i edukacji prozdrowotnej. Staramy się być blisko środowisk akademickich współuczestnicząc w prozdrowotnych inicjatywach poszczególnych uczelni. – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.