Scanmed Multimedis: opieka medyczną podczas Tour de Pologne

0
854


Załogi medyczne Grupy Scanmed Multimedis zapewnią opiekę medyczną podczas VII etapu wyścigu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków. Ostatni etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce odbędzie się 3 sierpnia 2013. 37 kilometrowy odcinek wyścigu zakończy się na Rynku Głównym w Krakowie.

70 edycja Tour de Pologne, to VII-etapowy szosowy wyścig kolarski, którego historia sięga 1928 roku. Tegoroczne Tour de Pologne odbywa się między 27 lipca a 3 sierpnia 2013 roku. Po raz pierwszy w historii wyścigu kolarze wystartowali poza granicami Polski – we włoskim Rovereto w Trydencie.

– Podczas VII etapu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków dwie załogi medyczne Scanmed Multimedis zadbają o bezpieczeństwo zawodników oraz zgromadzonej publiczności. To dla nas zaszczyt wspierać już po raz kolejny ten wspaniały wyścig, podczas którego ścigają się legendy kolarstwa– mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis S.A.

– Oprócz zabezpieczenia Tour de Pologne każdy zainteresowany na Rynku Głównym w Krakowie będzie miał możliwość wykonania podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia krwi, pomiar BMI i poziomu glukozy we krwi oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. A wszystko to w ramach akcji profilaktycznej. – dodaje Joanna Szyman.

Jako impreza towarzysząca Tour de Pologne odbędzie się Mini Tour de Pologne, która wystartuje już po raz szósty i rozpocznie się 3 sierpnia 2013 na Rynku Głównym w Krakowie. Poprzednie edycje zgromadziły około 7,5 tysiąca uczestników. Wyścig jest rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.