Scanmed Multimedis: opieka wyjazdowa we Wrocławiu

0
1010


Spółka Medrun we Wrocławiu należąca do Grupy Scanmed Multimedis S.A. rozpoczęła realizację usług opieki wyjazdowej w ramach utworzonego Zespołu Transportu Sanitarnego. Tym samym Grupa Scanmed Multimedis rozwinęła usługę opieki wyjazdowej na terenie Wrocławia.

– Grupa Scanmed Multimedis konsekwentnie rozwija usługi z zakresu opieki wyjazdowej. Jest to jeden ze znaczących segmentów naszej działalności, oferowany zarówno Pacjentom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Część świadczeń realizowanych w tym segmencie naszej działalności posiada finansowanie z NFZ – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Grupy Scanmed Multimedis.

Grupa Scanmed Multimedis realizuje wiele znaczących umów z zakresu opieki wyjazdowej i zabezpieczenia medycznego, między innymi usługi z zakresu zabezpieczenia medycznego dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice. W ostatnim czasie spółka wygrała przetarg na wyjazdową opiekę zdrowotną obejmującą szczepienia przeciw grypie dla firmy Tauron Dystrybucja SA. W ramach umowy opieką objętych zostanie około 720 osób. Każdego roku firma realizuje również ponad 120 umów z zakresu zabezpieczenia medycznego imprez masowych.

Scanmed Multimedis, w ramach umowy z Gminą Wrocław – Wrocławskim Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji odpowiadać będzie za zabezpieczenie 30. Hasco-Lek Wrocław Maratonu, który odbędzie się 16 września 2012 roku. Jest to jeden z największych maratonów w Polsce i najstarszy maraton na Dolnym Śląsku. W tym roku maraton odbędzie się już po raz 30., by uczcić jubileusz organizatorzy po raz pierwszy w historii biegu postanowili znieść limit miejsc (zgłosiło się już ponad 4 500 uczestników). Bieg rozpoczyna się i kończy się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa, opieka wyjazdowa oraz leczenie szpitalne. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych.