Scanmed Multimedis partnerem FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

0
759


Scanmed Multimedis, który jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, zabezpieczał letnie zawody Grand Prix w skokach narciarskich, które odbyły się od 1-3 sierpnia 2013 w Wiśle. Na skoczni im. Adama Małysza zmierzyły się reprezentacje z 17 krajów.

W piątek, 2 sierpnia 2013 rozegrany został konkurs drużynowy, natomiast dzień później – konkurs indywidualny. Zawody poprzedziły czwartkowe treningi i kwalifikacje. Do zawodów zgłoszono 8 drużyn z całego świata.

– Jako medyczny partner Polskiego Związku Narciarskiego, po raz kolejny mieliśmy okazję zabezpieczać tak prestiżowe zawody sportowe, jakimi są FIS Grand Prix Wisła. Scanmed Multimedis już niejednokrotnie odpowiadał za bezpieczeństwo uczestników ważnych wydarzeń sportowych organizowanych przez PZN. Byliśmy obecni na Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich w Szczyrku, jak i podczas pierwszych, historycznych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Każdego roku firma zabezpiecza ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dotychczas odpowiadała za obsługę medyczną m.in. takich wydarzeń jak: Cracovia Interrun, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix oraz Finał 69. Tour de Pologne.

– Cieszę się, że nad bezpieczeństwem medycznym imprezy czuwa tak doświadczony partner jak firma Scanmed Multimedis. Organizowane przez nas zawody sportowe zawsze skupiają tysiące kibiców. Dlatego zależy nam, aby nie tylko sami zawodnicy, ale także i sami uczestnicy mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną – dodaje Apoloniusz Tajner, Prezes Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.