Scanmed Multimedis partnerem Fundacji 2065

0
970


Grupa Scanmed Multimedis, zaangażuje się we wsparcie programu szkoleń i staży organizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława Pagi w ramach nowego projektu edukacyjnego – Liderzy w sektorze ochrony zdrowia. Celem projektu jest wyposażenie słuchaczy w praktyczną wiedzę i nowoczesne rozwiązania w obszarze zarządzania jednostkami służby zdrowia i farmacji.

„Liderzy w sektorze ochrony zdrowia” to nowy program realizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi, która od wielu lat z powodzeniem kształci przyszłych liderów polskiego biznesu. Celem Akademii jest stworzenie trwałej społeczności i instytucji edukacyjnej, kształtującej przyszłe elity świata zarządzania w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Projekt dedykowany jest studentom i absolwentom ekonomii, finansów, zarządzania, prawa, zdrowia publicznego oraz osobom zainteresowanym rozwojem kariery zawodowej w sektorze ochrony zdrowia i farmacji, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

– Od lat zmagamy się z problemami publicznej służby zdrowia. W dużej mierze wynikają one ze sposobu myślenia, w którym lekarz łączy funkcję osoby odpowiedzialnej za pacjenta  i jednocześnie za jednostkę realizującą usługi medyczne. Zarządzanie szpitalem, czy przychodnią jest tożsame z zarządzaniem firmą – nie można tego robić w międzyczasie. Wymagana jest dyspozycyjność. Na rynku nadal jest niewielu managerów w sektorze usług medycznych i chcemy na ten problem zwrócić uwagę i nim się zająć – mówi Ewa Paga, Prezes Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi

Scanmed Multimedis, jako parter projektu zaangażuje się zarówno w jego część edukacyjną, jak i umożliwi jego uczestnikom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania jednostką służby zdrowia. Uczestnictwo w projekcie Scanmed Multimedis pozwoli jego uczestnikom na odbycie staży zawodowych w dziale finansowym i prawnym w należącym do Grupy Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i funkcjonujących systemów zarządzania jest to jedna z najnowocześniejszych placówek w Europie. 

– Kluczowe wyzwanie dla sektora opieki medycznej w Polsce, to poprawa jego efektywności. Ten stan może zostać osiągnięty między innymi poprzez lepsze zarządzanie placówkami medycznymi. Szpital św. Rafała, w tym projekcie będzie nam służył jako modelowy przykład dobrze zarządzanej jednostki, która funkcjonuje efektywnie świadcząc kompleksowa opiekę dla Pacjentów zarówno w ramach finasowania z NFZ, jak również ze środków prywatnych. Dobrze wyszkoleni i zaangażowani zarządzający, rozumiejący zasady działania rynku i potrafiący zarówno gospodarować finansami, jak zapotrzebowanie na nich będzie stale rosło. To od podejmowanych przez nich decyzji zależeć będzie nie tylko rozwój samych usług, ale i jakość oraz dostępność świadczeń medycznych w Polsce – podkreśla Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis

Pierwsza edycja projektu „Liderzy w sektorze ochrony zdrowia” rozpocznie się jesienią 2013 roku. Trzydziestu stypendystów weźmie udział w intensywnych warsztatach w terminie od 23 do 27 września, a następnie zrealizuje staż w firmach partnerskich.

Udział w Akademii jest całkowicie bezpłatny. Aplikacje wypełniać można do 5 lipca 2013 na stronie internetowej: www.paga.org.pl.

W ramach Grupy Scanmed Multimedis świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego szpitala św. Rafała w Krakowie.