Scanmed Multimedis: połączenie ze spółką Medrun

0
1065


Zarząd Scanmed Multimedis S.A. poinformował o uzgodnieniu planu połączenia ze spółką zależną Medrun. Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki Medrun na Scanmed Multimedis. Od stycznia 2013 roku Scanmed Multimedis jest jedynym udziałowcem spółki Medrun.

Decyzja o połączeniu uzasadniona jest ograniczeniem kosztów działalności operacyjnej osobnych podmiotów. Ponadto przeprowadzenie połączenia przyczyni się do uproszczenia struktury grupy kapitałowej Scanmed Multimedis.

51 procent udziałów spółki Medrun zostało przejętych przez Scanmed Multimedis na początku 2012 roku. Medrun prowadzi dwie placówki medyczne – w Warszawie i Wrocławiu. Placówka w Warszawie posiada 21 gabinetów, w których realizowany jest szeroki zakres badań diagnostycznych i usług specjalistycznych. Placówka we Wrocławiu oferuje ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne w ramach 22 poradni specjalistycznych oraz 3 poradni diagnostycznych.

Scanmed Multimedis prowadzi kompleksową działalność medyczną – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Spółka prowadzi działalność w ramach 21 pełnoprofilowych placówek medycznych w największych miastach w Polsce (Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach) oraz wielospecjalistycznego Szpitala św. Rafała w Krakowie.