Scanmed Multimedis przejmie spółkę Medrun

0
967

Scanmed Multimedis S.A. zawarł umowę inwestycyjną z udziałowcami spółki Medrun Sp. z o.o., prowadzącej działalność w zakresie komercyjnych usług medycznych na terenie Warszawy i Wrocławia. W wyniku umowy Scanmed przejmie 51 procent udziałów spółki Medrun.

Medrun Sp. z o.o. posiada przychodnię o powierzchni 800 mkw w Warszawie przy Alei Niepodległości 107/109, gdzie znajduje się 21 gabinetów (w tym 3 zabiegowe), w których realizowany jest szeroki zakres badań diagnostycznych, specjalistyczne porady lekarskie dla dorosłych i dzieci oraz świadczenia stomatologiczne. Spółka prowadzi również we Wrocławiu placówkę medyczną o powierzchni 350 mkw, w której realizowane są ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne.

Negocjacje w sprawie zakupu spółki Medrun prowadziła także spółka Polmed ze Starogardu Gdańskiego, prowadząca sieć placówek ambulatoryjnych na terenie całego kraju. Jednak transakcja nie doszła do skutku, z powodu zbyt wysokiego, zdaniem zarządu Polmedu, ryzyka transakcji, spowodowanego niewystarczająco stabilną umową najmu lokalu pod prowadzoną działalność.

Zakup udziałów w spółce Medrun stanowi realizację jednego z elementów strategii rozwoju Scenmed Multimedis, polegającego na poszerzeniu działalności medycznej na terenie największych miast w Polsce, w zakresie usług komercyjnych finansowanych w modelu fee-for-service w szczególności w Warszawie i Wrocławiu.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Główne obszary aktywności spółki to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Posiada sieć 17 placówek medycznych w czterech miastach na terenie Polski (Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa). Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.