Scanmed Multimedis: wzrost przychodów o 27 procent

0
911


Spółka Scanmed Multimedis po drugim kwartale 2012 roku spółka wypracowała zysk netto na poziomie 1,3 mln zł oraz skonsolidowane przychody o wartości 25,06 mln złotych. Przychody te były wyższe o 27 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku 2011.

Znacząco wzrósł również zysk netto – o 21 procent w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wskaźnik EBITDA osiągnął wartość 1,2 mln zł w II kwartale 2012 roku oraz narastająco od początku roku 2,8 mln (wzrost o 57 procent w stosunku do I półrocza 2011 roku).

– Osiągnięte wyniki finansowe potwierdzają skuteczność przyjętego modelu biznesowego, opartego o zdywersyfikowane źródła przychodów. Z powodzeniem rozszerzamy ofertę naszych usług i konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię rozwoju. –  mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

W drugim kwartale 2012 Grupa Scanmed Multimedis zawarła szereg istotnych umów. Do portfolio klientów instytucjonalnych Grupy dołączyli m.in. Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków oraz Poczta Polska SA. Rozszerzyła się również współpraca grupy z Narodowym Funduszem Zdrowia – podpisanych zostało 5 nowych umów, których wartość wyniosła blisko 2,3 mln zł.

– Miniony kwartał był dla spółki okresem rozszerzania oferty świadczeń, w tym o leczenie szpitalne. Scanmed Multimedis SA przejęła większościowy pakiet akcji Scanmed SA, prowadzącej Szpital św. Rafała w Krakowie. Osiągnęliśmy synergię w ramach działalności ambulatoryjnej i szpitalnej, w szczególności w zakresie ciągłości i kompleksowości wykonywania usług medycznych. – dodaje Joanna Szyman.

Szpital św. Rafała w Krakowie realizuje świadczenia zdrowotne w obszarze: neurochirurgii, ortopedii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, urologii, okulistyki a także rehabilitacji i wysokospecjalistycznej diagnostyki. Scanmed Multimedis w drugim kwartale poszerzyła również swoją ofertę o nowe rodzaje małoinwazyjnych zabiegów wykonywanych w trybie ambulatoryjnym.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Główne obszary działalności spółki to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa, opieka wyjazdowa oraz kompleksowa opieka szpitalna. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych.