Scanmed Multimedis: zakup Weiss Klinik

0
837


Scanmed Multimeds nabył od dotychczasowych udziałowców 100 udziałów w kapitale zakładowym spółki Webolit – Polska sp. z o.o. z udziałem podmiotu zagranicznego. Webolit to jeden z czołowych ośrodków okulistycznych w Polsce działający pod marką Weiss Klinik, obecny na rynku od 2005 roku.

Weiss Klinik prowadzi szpital w Chorzowie oraz po jednej jednostce ambulatoryjnej i po jednym salonie optycznym w Chorzowie oraz Gliwicach. Specjalizuje się w laserowej korekcji wad wzroku, w leczeniu zaćmy i innych schorzeń okulistycznych dorosłych i dzieci, wykonuje również zabiegi chirurgii plastycznej.

Szpital posiada powierzchnię 1992,33 mkw., dwie sale operacyjne oraz 22 łóżka dla pacjentów. Przedmiotem transakcji jest również nieruchomość o powierzchni 7981 mkw wraz z budynkiem szpitalnym.

Transakcja jest elementem realizowanej strategii, która zakłada istotną rolę spółki Scanmed Multimedis w konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce, zarówno w segmencie ambulatoryjnym, jak również szpitalnym, jednocześnie konsekwentnie wpisuje się w model kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości.

Po transakcji Grupa Scanmed Multimeds obejmuje 27 placówek własnych, działających w 10 miastach w Polsce.