Scanmed: nowe centra medyczne

0
939

Pod koniec października 2011 roku zostały uruchomione nowe centra medyczne prowadzone przez spółki z Grupy Scanmed. Scanmed Multimedis otworzył placówkę we Wrocławiu, Akamedik Services w Warszawie.

Wrocławska placówka zlokalizowana jest w centrum, przy ul. Parkowej 46. Oferuje usługi w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, w tym również w zakresie medycyny estetycznej. W placówce działają poradnie: podstawowej opieki zdrowotnej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczą, okulistyczną oraz otolaryngologiczną. Poradnia dermatologii i medycyny estetycznej proponuje szereg zabiegów upiększających i odmładzających.

Spółka zależna Scanmed Multimedis SA – Akamedik Services Sp. z o.o., uruchomiła natomiast kolejną placówkę oferującą usługi podstawowej opieki zdrowotnej, dedykowaną dla środowisk akademickich. Placówka jest zlokalizowana przy ulicy Ciszewskiego 15 w Warszawie (budynek KEN Center), przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest to czwarta warszawska placówka Akamedik i podobnie jak trzy pozostałe, poza podstawową opieką zdrowotną będzie prowadzić skierowaną do studentów działalność w zakresie profilaktyki i edukacji prozdrowotnej.
Scanmed Multimeds opiekę medyczną świadczy poprzez 16 własnych placówek ambulatoryjnych, zlokalizowanych w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz w Poznaniu (tutaj pierwsza placówka została uruchomiona na początku października 2011). Prowadzi 2 placówki nocnej i świątecznej opieki medycznej oraz 3 pracownie diagnostyki obrazowej. Posiada także 6 karetek w tym o standardzie reanimacyjnym i sieć ponad 300 placówek współpracujących na terenie całego kraju.

Oprócz Scanmed Multimedis i Akamedik Services sp. z o.o w skład Grupy Scanmed wchodzą także spółki: Scanmed S.A., Scan Development sp. z o.o. i Carint Scanmed sp. z o.o. Z usług placówek Scanmedu korzysta ponad 300 tysięcy klientów indywidualnych oraz 8 tysięcy klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Cała Grupa Scanmed posiada 17 placówek własnych. Oprócz usług ambulatoryjnych Scanmed oferuje także usługi szpitalne w krakowskim Szpitalu Św. Rafała.