Scanmed: nowoczesne zabiegi w Centrum Medycyny Estetycznej

0
861


Scanmed Multimedis wprowadził w swoim Centrum Medycyny Estetycznej w Krakowie zabiegi przy użyciu nowoczesnego urządzenia Portrait NeoGen Plasma firmy Energist. Scanmed posiada je jako jedna z trzech placówek medycznych w Polsce.

Europejska premiera urządzenia miała miejsce 26 października 2013 roku w Warszawie. Obecnie tylko kilka takich urządzeń działa w Wielkiej Brytanii, Danii i od października w Niemczech i Francji.

Zabiegi przy użyciu tego urządzenia umożliwiają głęboką regenerację skóry przy wykorzystaniu technologii plazmy azotowej. Po wpływem impulsów energetycznych o wysokiej częstotliwości następuje proces tworzenia nowej warstwy skóry pod warstwą naskórka, który w przeciągu jednego tygodnia od zabiegu ulega złuszczeniu. W ten sposób zostaje odsłonięta nowo powstała warstwa skórna, pozbawiona wszelkiego rodzaju plam pigmentycznych, fotouszkodzeń, a także o znacznie spłyconych zmarszczkach i bliznach.

Dodatkową zaletą procedury jest tworzenie się nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra poprawia swą jędrność. Przewagą zabiegu z użyciem Neogen Plasma nad zabiegami głębokiego resurfacingu laserami ablacyjnymi jest to, że okres rekonwalescencji jest około 5 razy krótszy i to, że wykonuje się go tylko raz. Ponadto zabieg jest bezkrwawy, co w dużej mierze przekłada się na mniejsze ryzyko powikłań.

Unikalną cechą nowej metody regeneracji skóry jest możliwość wykonywania zabiegu nie tylko w okolicach szyi, dekoltu oraz grzbietowej powierzchni skóry, ale również na ruchomych częściach górnej i dolnej powieki. Inną ważną zaletą metody NeoGen jest to, że można ją łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, w krótszym odstępie czasowym, w porównaniu do innych metod głębokiego peelingu, co znacznie poszerza zakres jej stosowania.