Scanmed: przejęcie Sport Kliniki w Żorach

0
865


Scanmed Multimedis 30 grudnia 2015  nabył 100 procent udziałów w Klinice Chirurgii Endoskopowej Sport Klinika z siedzibą w Żorach. W wyniku akwizycji sieć placówek grupy powiększyła się do 35 centrów medycznych zlokalizowanych w 18 miastach w Polsce.

– Sport Klinika to innowacyjny szpital z doskonałymi doświadczeniem w zakresie leczenia schorzeń narządu ruchu. Widzimy możliwość osiągnięcia istotnych synergii w obszarze medycyny sportowej, w szczególności dla naszego Centrum Urazów Sportowych, które od lat specjalizuje się między innymi w leczeniu sportowców, dbając o ich kondycję i przywracając sprawność po urazach. Szerokie kompetencje Sport Kliniki stanowić będą idealne uzupełnienie dla dotychczasowej oferty Grupy – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Sport Klinika to jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujących się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Placówka powstała w 2002 roku. Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. W szpitalu przeprowadzane są operacje refundowane przez NFZ oraz zabiegi komercyjne. Ośrodek od lat współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

W ramach placówki funkcjonuje 46 łóżkowy szpital, poradnie specjalistyczne wraz z kompleksowym zapleczem diagnostycznym oraz nowoczesne centrum rehabilitacji.

W roku 2013 w Sport Klinice otwarty został nowy kompleks medyczny, składający się z Centrum Diagnostyki Obrazowej prowadzonego przez firmę Helimed oraz szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu.