Scanmed: umowa z oddziałem NFZ w Gdańsku

0
994


Spółka Scanmed Multimedis S.A. poinformowała o popisaniu umowy z pomorskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku dotyczącej udzielania świadczeń gwarantowanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, obejmujących usługi lekarza POZ oraz pielęgniarki POZ.

Umowa została zawarta na okres od 1 listopada 2013 roku do 31 grudnia 2015 roku i będzie realizowana przez centrum medyczne Akamedik  mieszczące się w Gdańsku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5. Jest to pierwsza placówka Scanmed na terenie województwa pomorskiego. Powstała w pomieszczeniach wynajmowanych od spółki Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, będącej częścią Grupy Swissmed.

Grupa Scanmed Multimedis działa od ponad 10 lat. W ramach Grupy świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Placówki Scanmed działają w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych oraz sieci ponad 300 placówek partnerskich. Usługi centrów Akamedik skierowane są głównie do studentów. Placówki tej sieci działają także w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.