Scanmed: współpraca z Europejskim Związkiem Towarzystw Neurochirurgicznych

0
1025


Dr hab.med. Ryszard Czepko ze Szpitala św. Rafała w Krakowie, należącego do spółki Scanmed,  będzie wykładowcą na szkoleniu organizowanym przez Europejski Związek Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS), które odbywa się w Leeds w dniach 25 -31 sierpnia 2012 roku. 

Kursy dla specjalizujących się młodych neurochirurgów z całej Europy organizowane są przez EANS dwa razy w roku. Szkolenia prowadzone są przez specjalistów w różnych dziedzinach neurochirurgii z wielu krajów Europy tworzących Komitet Szkoleniowy EANS. Dr hab. med. R. Czepko jest delegatem polskim  Komitetu (z ramienia Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów).

Odbywający się w Anglii kurs dotyczy leczenia operacyjnego schorzeń kręgosłupa oraz nerwów obwodowych. Doc. Czepko poprowadzi wykłady na dwa tematy: „Wertebroplastyka i kyfoplastyka w złamaniach kompresyjnych trzonów kręgów” oraz „Sposoby leczenia operacyjnego zespołu cieśni nadgarstka”. Materiał do wystąpień przygotowany został w oparciu m.in. o doświadczenia zespołu neurochirurgów Oddziału Neurochirurgii Szpitala św. Rafała.

Kolejny kurs dla młodych neurochirurgów z całej Europy odbędzie się w Krakowie w dniach 23.02 – 1.03.2013. Szpital św. Rafała będzie współorganizatorem wydarzenia.

– Wybór Krakowa i naszego szpitala jako partnera tak istotnego wydarzenia organizowanego przez EANS jest ogromnym wyróżnieniem. Szpital św. Rafała dynamicznie rozwija się w zakresie działalności naukowej, to już kolejna ważna inicjatywa edukacyjno-szkoleniowa, w której mamy zaszczyt uczestniczyć – mówi Józefa Job, dyrektor Szpitala św. Rafała.

Szpital Św. Rafała oferuje wykonywanie refundowanych i komercyjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie neurochirurgii, ortopedii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, okulistyki a także rehabilitacji i wysokospecjalistycznej diagnostyki.