Scanmed: współpraca z Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed

0
790


13 listopada 2013 roku rozpoczęła się w Krakowie wizyta przedstawicieli włoskiego Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed, współpracującego ze Scanmed Multimedis. Spotkanie ma na celu rozszerzenie współpracy obu ośrodków medycznych przede wszystkim poprzez zagwarantowanie innowacyjnych świadczeń zdrowotnych mieszkańcom Małopolski. 

Neuromed dysponuje wysoko wyspecjalizowanymi ośrodkami medycznymi: centrum neurogenetyki  i ośrodkiem chorób rzadkich, centrum diagnostyki chorób naczyniowo mózgowych, centrum leczenia bólu, centrum badań i leczenia epilepsji i zaburzeń ruchu, centrum badania nadciśnienia, centrum badań i leczenia choroby Parkinsona, centrum badań i leczenia SM, centrum badań i leczenia bólów głowy, centrum badań i leczenia demencji i Alzheimera, neurochirurgią funkcjonalną, a także bogatym wachlarzem własnych poradni, działem diagnostyki i laboratorium (m.in. centrum genetyki molekularnej, medycyny nuklearnej oraz jednostkami szpitalnymi, w tym centrum diagnozy i leczenia udaru mózgu, neurochirurgii funkcjonalnej). Poza tym Neuromed dzięki współpracy z jednym z największych w Europie, rzymskim Uniwersytetem Sapienza, stał się silnym ośrodkiem naukowo-badawczym.

– Czujemy się zaszczyceni zaproszeniem do współpracy z ośrodkiem medycznym tak wysokiej klasy jak włoski Neuromed. Ideą naszych wspólnych działań ma być rozwój naukowo-badawczy, wymiana doświadczeń i technologii medycznych, które przełożą się na wymierne korzyści dla pacjentów. Dzięki współpracy naszych specjalistów z ekspertami kliniki Neuromed mieszkańcy Małopolski zyskają dostęp do innowacyjnych świadczeń medycznych – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Instytut Neuromed posiada centra wyspecjalizowane w leczeniu zaburzeń neurologicznych oraz innowacyjną, na najwyższym światowym poziomie aparaturę diagnostyczną i chirurgiczną. Szpital należący do ośrodka Neuromed jest obiektem nowoczesnym, spełniającym najwyższe normy organizacyjne, technologiczne i strukturalne, zgodne z europejskimi standardami jakości.

– Struktura instytutu leczniczo-badawczego Neuromed jest zorganizowana na miarę lekarza i pacjenta XXI wieku. Odpowiada najwyższym standardom jakości, a jednocześnie idealnie współgra z założeniami strategii rozwoju Grupy Scanmed Multimedis. Mam nadzieję, że już wkrótce nasi pacjenci będą mogli sami doświadczyć nowych standardów leczenia, wypracowanych z ekspertami ośrodka Neuromed – dodaje Joanna Szyman.

Prezes Fundacji Neuromed Mario Pietracupa wykazał wielki entuzjazm w realizacji zaproszenia przez polską placówkę.
– Polscy partnerzy są silnie zmotywowani i niezawodni, nie tylko w działalności klinicznej o wysokiej jakości, ale także chłonni wiedzy i zaangażowani w badania kliniczno-naukowe. Jestem pewien – stwierdził Pietracupa – że to spotkanie będzie zalążkiem ważnego partnerstwa, które doprowadzi do owocnej współpracy dotyczącej działalności klinicznej i naukowo – badawczej,  rozszerzając przy tym nieustannie obszary wspólnych interwencji.

Instituto Neurologico Mediterraneo Neuromed  (Śródziemnomorski Instytut Neurologiczny Neuromed) jest ośrodkiem  hospitalizacyjno – leczniczym  o charakterze  naukowym. Klinika uznana została przez włoskie Ministerstwo Zdrowia i Zarząd Regionu Molise jako ośrodek,  który wyróżnia się wysoką jakością świadczonych usług, a także wysokim stopniem przełożenie badań naukowych na wykorzystanie ich rezultatów w praktyce medyczne).

Neuromed i jego działania (na poziomie ambulatoryjnym i szpitalnym), badania, diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń neurologicznych, neurochirurgicznych i chorób nowotworowych, chorób przewlekłych i degeneracyjnych, chorób układu nerwowego, w tym  chorób rzadkich –  jest akredytowany przez Krajową Służbę Zdrowia.