Scanmed: współpraca z NZOZ-em Nowa Huta

0
1062


Scanmed S.A. nawiązał współpracę z NZOZ-em Nowa Huta z Krakowa. W wyniku tej współpracy zespół NZOZ-u będzie w Szpitalu Św. Rafała wykonywał zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia, realizowane w ramach kontraktu z NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia – Małopolski Oddział Wojewódzki wyraził zgodę na przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umów z  NZOZ Centrum Chirurgiczne Nowa Huta Sp. z o.o. na Scanmed SA.

Łączna wartość umów będących przedmiotem przeniesienia praw i obowiązków, zawartych przez Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej Centrum Chirurgiczne Nowa Huta Sp. z o.o.  w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r. wynosi ponad 1,3 mln złotych.

Umowy obejmują udzielanie świadczeń zdrowotnych w obszarze leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii ogólnej oraz leczenia ambulatoryjnego w zakresie opieki specjalistycznej – chirurgii ogólnej.
– Przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy Centrum Chirurgicznego Nowa Huta z NFZ na Szpital św. Rafała pozwoli na dalszy rozwój działalności szpitalnej w Krakowie oraz stałe poszerzanie oferty Grupy Scanmed Multimedis w zakresie lecznictwa szpitalnego – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Scanmed S.A. prowadzący Szpital Św. Rafała należy do Grupy Scanmed Multimedis W roku 2011 Grupa Scanmed Multimedis otworzyła placówki w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Na początku 2012 roku spółka przejęła CM Medrun, rozszerzając ofertę w modelu fee-for-service na terenie Wrocławia i Warszawy.