Scanmed zabezpiecza mecze piłkarskie

0
947

Spółki Scanmed Multimedis SA i Scanmed Szpital św. Rafała odpowiadały za zabezpieczenie medyczne meczu 24. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków-Legia Warszawa. W roku 2011 Scanmed zabezpieczał ponad 120 wydarzeń kulturalnych i sportowych.

– Cieszymy się, że mogliśmy dbać o bezpieczeństwo kibiców w trakcie meczu Wisła Kraków-Legia Warszawa. Scanmed Multimedis specjalizuje się z zabezpieczeniu medycznym imprez masowych, w samym tylko zeszłym roku odpowiadaliśmy za bezpieczeństwo uczestników ponad 120 wydarzeń kulturalnych i sportowych – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Mecz był rozgrywany na Stadionie Miejskim przy ulicy Reymonta 30 marca.2012.
W organizacji meczów bezpieczeństwo kibiców jest dla nas zawsze priorytetem, dlatego też wybraliśmy Grupę Scanmed, z którą współpracujemy również w innych obszarach obejmujących opiekę zdrowotną – mówi Ewa Rosek, manager zarządzający Wisły Kraków.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas odpowiadał za obstawę medyczną między innymi Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, Cracovia Interrun 2011, jako Partner Medyczny, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 68. Tour de Pologne. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego.

W marcu 2012 oferta Scanmed Multimedis została wybrana w przetargu na zabezpieczenie medyczne meczów rozgrywanych w ramach EURO 2012 przez spółkę Wrocław 2012. Jednak po ponownym sprawdzeniu została odrzucona z uzasadnieniem, że Scanmed nie posiada doświadczenia w zabezpieczaniu imprez masowych. Ostatecznie wybrano do tego celu Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia.