Scnamed Multimedis: nowe zabiegi w Szpitalu Św. Rafała

0
993


Od marca 2014 roku Szpital św. Rafała należący do Grupy Scanmed Multimedis wprowadził do swojej oferty metodę leczenia otyłości za pomocą balonu wewnątrzżołądkowego.

Jest to uznana oraz efektywna metoda leczenia otyłości, polegająca na wprowadzeniu za pomocą instrumentu endoskopowego do żołądka specjalnego balonu, który napełniany jest płynem fizjologicznym. W ten sposób pacjent, któremu wprowadzono balon znacznie szybciej uzyskuje uczucie pełności po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu, co prowadzi do stopniowego zmniejszenia masy ciała.

Balon wewnątrzżołądkowy wprowadza się na okres 6 miesięcy, a następnie jest on usuwany. Jedyną zauważalną różnicą dla pacjenta po zabiegu w codziennym funkcjonowaniu jest spożywanie mniejszej ilości posiłków. Technika ta pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty kuracji w porównaniu do pozostałych metod, przy jednoczesnym zmniejszeniu zaangażowania w proces leczenia ze strony pacjenta.

Szpital Św.Rafała prowadzi oddziały: zabiegowy ortopedyczny, neurochirurgii, zabiegowy chirurgiczny, rehabilitacji (dzienny i stacjonarny), chirurgii jednego dnia oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka sukcesywnie poszerza ofertę usług medycznych w zakresie neurochirurgii, w szczególności innowacyjnych metod operacji kręgosłupa.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt szpitala na rok 2014 ma wartość ponad 26 mln zł. Środki te finansują świadczenia szpitalne w zakresie gastroenterologii, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, neurochirurgii, okulistyki, ortopedii oraz chirurgii onkologicznej a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

W ramach Grupy Scanmed Multimedis świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych oraz sieci ponad 650 placówek partnerskich.