Seminarium na temat druku 3D w medycynie i stomatologii

0
1069

9 lutego 2016 w Warszawie odbędzie się XIV seminarium z cyklu Medica Info „Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii”. Podczas spotkania zostaną przedstawione przykłady zastosowania zaawansowanych technologii druku 3D oraz technologie RP stosowane w stomatologii.

Seminarium jest bezpłatne. Będzie prowadzone w formie wykładów połączonych z case study oraz dyskusją. Głos zabiorą praktycy i eksperci.

W programie spotkania znajdą się nowe rozwiązania i dokonania druku 3D w obszarach medycznych. Przedstawione zostaną wiodące polskie przykłady zastosowań druku 3D, zalety i wady stosowania druku 3D w procedurach medycznych, aspekty medyczne oraz obszary druku 3D w zastosowaniach medycznych a także techniki szybkiego prototypowania w stomatologii.

Omówiony zostanie sposób wytwarzania szablonów chirurgicznych na 3D modelach oraz  zastosowanie wybranych metod przyrostowych w medycynie. Prelegenci zajmą się także takimi tematami jak rekonstrukcja geometrii tętnic wieńcowych na bazie wyników obrazowania angio-T oraz aspektami prawnymi druku 3D w zastosowaniach medycznych, czyli takimi jak odpowiedzialność wytwórcy modelu oraz lekarza, druk 3D a własność intelektualna oraz kiedy drukowanie przestrzenne jest prawnie dozwolone.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.cpi-sk.pl

Bezpłatna rejestracja możliwa jest wyłącznie dzięki formularzowi zgłoszeniowemu umieszczonemu na stronie: http://www.cpi-sk.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl