Senior Apartments: pozytywne wyniki testu apartamentów

0
997

Przez pierwsze tygodnie września 2016 roku chętni seniorzy mogli nieodpłatnie skorzystać z  pobytu testowego w pierwszych w Polsce apartamentach senioralnych oferowanych przez Senior Apartments. Grupa ponad 30 gości, poddawała próbie inteligentne rozwiązania czuwające nad ich bezpieczeństwem oraz autorski program aktywności dla seniorów.

Osoby testujące szczególnie doceniły swobodę takiej formy zamieszkania, przemyślany rozkład pomieszczeń oraz wyposażenie Senior Apartments. Seniorzy uznali, że nowoczesne rozwiązania i technologie wspierające ich w codziennym funkcjonowaniu są przyjazne i wymiernie ułatwiają im życie. Styl urządzenia pomieszczeń – nowoczesny i minimalistyczny, bardzo przypadł do gustu testerom.


– Czuje się rewelacyjnie w takiej czystej, nie zagraconej przestrzeni. W apartamencie są duże, przestronne szafy, w których wygodnie mogę schować i przechowywać wiele rzeczy – oceniła Helena.

– To, że jestem pod opieką ale nie czuję żadnej kontroli czy presji jest fantastyczne. Jednocześnie  mam pewność, że jak będę potrzebował pomocy otrzymam ją natychmiast. To powoduje, że zamieszkanie tutaj jest najbardziej komfortowym wyborem  – uważa Marian.

W czasie pobytów testowych seniorzy byli także pod opieką Concierge Senior Apartments i mogli wziąć udział w zaplanowanych, ale także spontanicznych aktywnościach.

– Staramy się nie narzucać form spędzania wolnego czasu naszym mieszkańcom, jednocześnie wspieramy ich w realizacji własnych pomysłów czy planów – komentuje Ewa, prywatny Concierge mieszkańców osiedla Senior Apartments.

Zarząd Senior Apartments uważa, że etap testowania był bardzo pomocny, ponieważ obserwacje i odczucia testerów zostaną wykorzystane do wprowadzenia kolejnych innowacji i udogodnień.

– Niezmiernie istotne jest dla nas, że seniorzy pozytywnie przyjęli ideę apartamentów senioralnych, uznając, że jest ona dostosowana do ich potrzeb i zapewnia poszanowanie istotnych dla nich wartości takich jak: swoboda, prywatność i niezależność– podsumowuje Rafał Kunicki, prezes Senior Apartments.

Senior Apartments tworzy pierwsze w Polsce apartamenty senioralne, realizujące ideę assisted living. Senior Apartments łączy zalety samodzielnego mieszkania i niezależności z wygodą i bezpieczeństwem. Apartamenty senioralne to odpowiedź na potrzeby seniorów, chcących zachować swoją autonomię, niezależność i prywatność. Mieszkańcy osiedla będą mieli zapewnione wsparcie w codziennych uciążliwych zajęciach, takich jak sprzątanie czy gotowanie, a profesjonalny personel zapewni dyskretną i stałą opiekę medyczną.

Pierwsze osiedle domów Senior Apartments powstało w podwarszawskiej gminie Wiązownia. Składa się z 18, blisko 70 metrowych, parterowych apartamentów przeznaczonych dla 1 lub maksymalnie 2 osób (małżeństw, przyjaciół) dostępnych wyłącznie w ramach wynajmu.

Inicjatorem projektu Senior Apartments jest dr Marcin Zawadzki, założyciel i wieloletni prezes, twórca sukcesu spółki MEDI-system, lidera opieki długoterminowej w Polsce. MEDI-system kupiona została na przełomie roku przez europejskiego giganta w branży – francuską firmę Orpea. To między innymi środki uzyskane z tej transakcji stanowić będą źródło finansowania projektu, którego wielkość w okresie najbliższych 3-4 lat szacowana jest na ponad 40 milionów zł.