Serenity: umowa z Centrum Medycznym Enel-Med

0
851

Spółka Serenity zawarła umowę z Centrum Medycznym Enel-Med. Umowa dotyczy świadczeń zdrowotnych wykonywanych na rzecz pacjentów Serenity. Dzięki tej umowie spółka poszerzyła swoją dotychczasową ofertę rehabilitacyjną o pełną diagnostykę pacjenta.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, jej wartość objęta jest tajemnicą handlową. Serenity S.A. prowadzi w tej chwili placówkę rehabilitacyjną w Gdańsku przy ulicy Schuberta 1A. Placówka oferuje rehabilitację neurologiczną, ortopedyczną, kardiologiczną, reumatologiczną i onkologiczną. W planach spółki jest otwieranie kolejnych placówek rehabilitacyjnych, a w dalszej kolejności sieci placówek oferujących usługi opiekuńcze. Prowadzone obecnie prace koncentrują się w województwach pomorskim i mazowieckim, gdzie w Jankowie Gdańskim i Straszynie powstają trzy domy seniora. Spółka przejęła także teren pod budowę kolejnego obiektu – w Rawie Mazowieckiej. Pierwsi pensjonariusze zamieszkają w Straszynie już w trzecim kwartale 2012 roku. Spółka Serenity S.A. od 30 października 2009 roku jest notowana na giełdowym rynku NewConnect. 10 kwietnia 2012 większościowe udziały spółki zostały kupione przez szwajcarską spółkę Ratikon.

Enel-Med. jest jedną z największych spółek medycznych w Polsce. Posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A., Vienna Insurance Group oraz innymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tys. pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje ponad 1.000 klientów abonamentowych.