Sieć Vitalabo zwiększyła liczbę placówek

0
439

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły 5 marca 2018 roku nowy punkt pobrań zlokalizowany w Olsztynie przy ulicy Wańkowicza 5. Placówka działa w NZOZ-ie Eda-Med, który oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka Vitalabo czynna jest codziennie, od 7.00 do 11.00.

Na początku 2018 roku Vitalabo otworzył nowy punkt pobrań w Koszalinie.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i około 100 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu, we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w kilkudziesięciu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.