Signal Iduna: likwidacja Centrum Medycznego w Warszawie

0
1193


Z dniem 15 grudnia 2013 roku Signal Iduna zlikwidowała centrum medyczne, które działało w Warszawie przy ulicy Jana Pawła II 15 (przy Rondzie ONZ, w budynku Ilmet). Placówka została otwarta w listopadzie 2010 roku. Sprawujący wówczas funkcję prezesa Adam H. Pustelnik mówił, że Towarzystwo ma w planie utworzenie kilkudziesięciu podobnych ośrodków w całej Polsce.

Centrum specjalizowało się w świadczeniu usług medycznych na rzecz pacjentów posiadających aktualne ubezpieczenie zdrowotne Signal Iduna. Z oferty ośrodka odpłatnie mogli także korzystać pacjenci nie posiadający polis zdrowotnych ubezpieczyciela. W placówce przyjmowali specjaliści, między innymi internista, neurolog, ginekolog, chirurg, lekarz medycyny pracy. Można było wykonać tutaj m.in. badania USG, badania kardiologiczne, badanie słuchu i badanie EKG.

Signal Iduna wyjaśnia, że likwidacja placówki jest związana ze zmianą planów inwestycyjnych dotyczących budynku Ilmet. Pacjenci objęci opieką Centrum zostaną przejęci przez placówki partnerskie Singal Iduna.

Klienci objęci ubezpieczeniem Pełnia Zdrowia Signal Iduna mają dostęp do 125 placówek medycznych na terenie Warszawy i łącznie do ponad 700 przychodni w całej Polsce. Do dyspozycji klientów korzystających z ubezpieczenia Pełnia Zdrowia Start+ są 42 przychodnie w Warszawie i ponad 400 na terenie całego kraju, natomiast ubezpieczeni w ramach Pełni Zdrowia Polmed tak jak do tej pory będą obsługiwani w ramach sieci medycznej Polmed.

Polskie spółki Signal Iduna wchodzą w skład Grupy Signal Iduna. Zostały utworzone na przełomie 2001 i 2002 roku. W Polsce posiadają w swojej ofercie kompleksowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, turystycznych, majątkowych i życiowych dla firm oraz klientów prywatnych.

Grupa Signal Iduna działa na rynku ubezpieczeniowym ponad 100 lat. Obecnie Grupa Signal Iduna działa w Niemczech, w Polsce, w Rumunii, na Węgrzech i w Szwajcarii. W planach firmy jest stopniowe zdobywanie dalszych, szczególnie wschodnio-europejskich rynków.