Signal Iduna: nowy prezes spółek w Polsce

0
1049

Grupa Signal Iduna z dniem 1 grudnia 2011 powołała dr. Jana Myszkowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu spółek w Polsce. Decyzja ta oczekuje na akceptację KNF. Do końca sierpnia 2011 funkcję tę pełnił Adam H. Pustelnik.

Dr Jan Myszkowski jest absolwentem Uniwersytetu Passau w Niemczech, gdzie uzyskał stopień doktora Lingwistyki i Nauk Politycznych. Studiował też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytecie Humboldt w Berlinie oraz Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie zdobył stopień MBA.

Dr Jan Myszkowski posiada 10-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Od 2001 r. związany był z Allianz AG, gdzie od 2009 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Allianz Global Life w Dublinie, która w tym czasie odnotowała znaczny wzrost przychodów. W trakcie swojej kariery w firmie pełnił m.in. funkcje: członka zarządu Allianz New Europe Management Holding, członka Międzynarodowego Komitetu IT Grupy Allianz oraz członka Rady Nadzorczej Allianz Bussines Services. Był odpowiedzialny za strategię operacyjną oraz pracę działów IT w 30 oddziałach firmy na tak wymagających rynkach jak: Polska, Czechy, Rumunia, Chorwacja, Rosja, Kazachstan, Bułgaria, Słowacja, Węgry i Ukraina. Jako Kierownik Zespołu ds. Projektów Specjalnych w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej był odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie kluczowych inicjatyw.

Adam H. Pustelnik pełnił funkcję prezesa od 2009 roku, od 2008 był wiceprezesem. Odpowiedzialny był za sprzedaż najważniejszego produktu towarzystwa – linii ubezpieczeń zdrowotnych, a także ubezpieczeń życiowych oraz majątkowych.

Polskie spółki Signal Iduna wchodzą w skład Grupy Signal Iduna. Zostały utworzone na przełomie 2001 i 2002 roku. W Polsce posiadają w swojej ofercie kompleksowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, turystycznych, majątkowych i życiowych dla firm oraz klientów prywatnych.
W listopadzie 2010 w Warszawie Signal Iduna otworzyła centrum medyczne. Sprawujący wówczas funkcję prezesa Adam H. Pustelnik mówił, że Towarzystwo ma w planie utworzenie kilkudziesięciu podobnych ośrodków w całej Polsce.

Grupa Signal Iduna działa na rynku ubezpieczeniowym ponad 100 lat. Zatrudnia ponad 12.500 pracowników w biurach i w sieci sprzedaży. Obecnie Grupa Signal Iduna działa w Niemczech, w Polsce, w Rumunii, na Węgrzech i w Szwajcarii. W planach firmy jest stopniowe zdobywanie dalszych, szczególnie wschodnio-europejskich rynków.