Skierniewice: otwarcie Centrum Medycznego Ogrodowa

0
835

Pod koniec października 2013 w Skierniewicach zostało otwarte Centrum Zdrowia Ogrodowa. W placówce działają poradnie specjalistyczne oraz pracownia diagnostyki obrazowej. W styczniu 2014 roku zostanie tutaj otwarta poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

W nowym Centrum działają między innymi poradnie: kardiologiczna, endokrynologiczna, dermatologiczna, urologiczna, alergologiczna, stomatologiczna.

Usługi oferowane przez Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 832 896,20 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia stomatologicznego.

Od stycznia 2012 roku w Centrum Zdrowia Ogrodowa działa pracownia diagnostyki obrazowej oferująca badania rezonansu magnetycznego, finansowane z NFZ, oraz tomografii komputerowej. Pracownia jest prowadzona przez spółkę Fantom z Łodzi, która dzierżawi pomieszczenia w Centrum Ogrodowa.

W budynku działa też apteka. Placówka jest zlokalizowana w centrum miasta przy ulicy Ogrodowej 21/23. Całkowita powierzchnia obiektu to około 1100 mkw, część medyczna zajmie około 900 mkw. Koszt budowy i wyposażenia obiektu (oprócz wyposażenia pracowni diagnostyki) był szacowany na około 3,5 mln zł.

Właścicielem placówki jest Grzegorz Kania, od kilku lat prowadzący Centrum Medyczne Zadębie, działające przy ulicy Narcyzowej w Skierniewicach. Do Centrum Ogrodowa zostały przeniesione poradnie specjalistyczne dotychczas działające w Centrum Zadębie, w którym pozostała tyko podstawowa opieka zdrowotna.