Skierniewice: powstaje Centrum Zdrowia Ogrodowa

0
968

W Skierniewicach powstaje nowe Centrum Zdrowia Ogrodowa. Placówka będzie zlokalizowana w centrum miasta przy ulicy Ogrodowej 21/23. Jej właścicielem jest Grzegorz Kania prowadzący Centrum Zadębie, działające przy ulicy Narcyzowej w Skierniewicach.

Centrum Ogrodowa powstaje w nowo wybudowanym obiekcie, w którym już została otwarta pracownia diagnostyki obrazowej, oferująca badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Pracownia jest prowadzona przez spółkę Fantom z Łodzi, która dzierżawi pomieszczenia w Centrum Ogrodowa.

Koszt całej inwestycji jest szacowany na 3,5 mln zł (oprócz kosztów pracowni diagnostyki obrazowej, której wyposażenie kosztowało 4 mln zł). Całkowita powierzchnia obiektu to około 1100 mkw, część medyczna zajmie 900 mkw. Na piętrze budynku znajdzie się nowoczesna klinika stomatologiczna, oferująca kompleksowe usługi w tej dziedzinie, łącznie z implantologią. Na parterze oprócz pracowni diagnostyki obrazowej będą się mieścić ambulatoryjne poradnie specjalistyczne. Część z nich zostanie przeniesiona z NZOZ-u Zadębie. Część stomatologiczna będzie otwarta do końca lutego 2012, część ambulatoryjne – do końca czerwca 2012. Właściciel planuje także rozwój usług w zakresie chirurgii jednego dnia. Poza tym w budynku będzie też działać apteka oraz bank.

NZOZ Zadębie oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.