Słupsk: nefrologia i rehabilitacja w Salusie

0
391

Centrum Zdrowia Salus w Słupsku od końca kwietnia 2018 roku działa poradnia nefrologiczna. W marcu 2018 placówka rozszerzyła działalność o kompleksową rehabilitację i fizjoterapię. Świadczenia są komercyjne.

Poradnia nefrologiczna specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób nerek. Natomiast poradnia rehabilitacyjna zapewnia szeroki wachlarz usług, od indywidualnej, kompleksowej pracy z pacjentem, przez pomoc pacjentom szpitala Salus w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, po pojedyncze zabiegi z zakresu wybranych problemów. Poradnia uczestniczy również w programie kompleksowego leczenia otyłości, w tym przygotowania i prowadzenia pacjentów po zabiegach zmniejszania żołądka.

Od maja 2018 pacjenci placówki mają do dyspozycji nowe metody leczenia żylaków za pomocą metody klejowej Veinoff.

Salus oferuje podstawową piekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne oraz zabiegi szpitalne w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ginekologii, ortopedii, otolaryngologii i okulistyki.

Oferowane świadczenia są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki z Funduszem wynosi ponad 5,3 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, profilaktycznych programów zdrowotnych oraz leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki, chirurgii onkologicznej oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Główna siedziba Centrum, w której działa zespół poradni specjalistycznych i szpital, znajduje się przy ulicy Zielonej 8 w Słupsku, przychodnie oferujące podstawową opiekę zdrowotną działają także przy ulicach – Piłsudskiego 2, Mochnackiego 1 oraz Szafranka 10.

Placówkę prowadzi Salus sp. z o.o., której zarząd tworzą: Jerzy Turas oraz Tomasz Kuźmiński. Spółka działa od 2003 roku.