Słupsk: poradnia onkologiczna w Centrum Salus

0
906

Od maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Salus w Słupsku działa pełnoprofilowa poradnia onkologiczna, która posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi. W poradni można skorzystać z konsultacji onkologa klinicznego oraz chirurga onkologicznego. Pacjenci przyjmowani są bez skierowania.

Poradnia oferuje konsultacje w dziedzinie onkologii klinicznej, kwalifikacje do leczenia operacyjnego, kwalifikacje do radioterapii i chemioterapii, leczenie bólu nowotworowego oraz leczenie objawowe pacjentów onkologicznych.

Centrum Zdrowia Salus ze Słupska prowadzi interdyscyplinarny oddział zabiegowy oraz zespół poradni specjalistycznych i ośrodki diagnostyczne (5 pracowni i 2 laboratoria analityczne i mikrobiologiczne).

Placówkę z oddziałami szpitalnymi i poradniami Salus prowadzi przy ulicy Zielonej 8 w Słupsku. Poza tym posiada cztery przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej usytuowane w tym mieście przy ulicach: Piłsudskiego 2, Mochnackiego 1, Kaszubskiej 31 oraz Szafranka 10.

Salus oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum na rok 2015 ma wartość ponad 6,2 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, profilaktyczne programy zdrowotne oraz leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz okulistyki. W ramach NFZ finansowane są także usługi poradni podstawowej opieki zdrowotnej.