Sopot: Invicta zbuduje kompleksowe centrum medyczne

0
892

Spółka Invicta Nieruchomości kupiła działkę w Sopocie przy ulicy Polnej 64, na której powstanie Europejskie Centrum Rodziny. Kosz zakupu działki wyniósł około 10 mln zł. Powierzchnia kupionej działki wynosi 11 184 mkw. Placówka będzie oferować szeroki zakres usług medycznych.

W Centrum będzie prowadzona działalność diagnostyczna i lecznicza: ambulatoryjna i zabiegowa, będą tam funkcjonowały kliniki i laboratoria medyczne, szpital położniczo-ginekologiczny, centrum diagnostyki jednego dnia z przychodnią i apteką oraz ośrodek rehabilitacji dla osób z problemami ruchu a także ośrodek szkoleniowy dla lekarzy, położnych i pielęgniarek.

W ramach planowanej inwestycji utworzone zostanie także Centrum Diagnostyki Jednego Dnia, w którym pacjenci będą mogli korzystać z takich procedur jak między innymi badania USG, RTG, mammografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz z diagnostyki laboratoryjnej i konsultacji medycznych. Planowane jest powstanie ośrodka rehabilitacyjnego dla pacjentów z dysfunkcjami ruchu po urazach, udarach, wylewach, wypadkach, operacjach ortopedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem bólów kręgosłupa. W Centrum prowadzone mają być programy odnowy biologicznej i uaktywnienia osób starszych.

Invicta działa na rynku od 15 lat. Prowadzi kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzi także laboratorium genetyczne, zajmujące się badaniami zarodków pod kątem nieprawidłowości genetycznych. Oferta Laboratorium obejmuje również badania DNA dorosłych w kierunku nieprawidłowości i predyspozycji genetycznych oraz diagnostykę materiału z poronień.