Specjaliści z Carolina Medical Center publikują w renomowanym czasopiśmie

0
1069


Renomowane międzynarodowe czasopismo ortopedyczne KSSTA Journal w numerze z czerwca 2014 opublikowało artykuł autorstwa specjalistów z Carolina Medical Center. Artykuł dotyczy nowego spojrzenia na anatomię więzadła krzyżowego przedniego, które wywołało międzynarodową dyskusję i zmieniło całkowicie podejście do jego rekonstrukcji.

Artykuł jest zatytułowany „“Ribbon like appearance of the midsubstance fibres of the anterior cruciate ligament close to its femoral insertion site: a cadaveric study including 111 knees”. Jego autorami są: Robert Śmigielski, dr Urszula Zdanowicz, dr. Michał Drwięga, prof. Bogdan Ciszek, dr Beata Ciszkowska-Łysoń oraz dr. Rainer Siebold. Publikacja jest zwieńczeniem pracy całego zespołu dr. Śmigielskiego.

To kolejna publikacja o międzynarodowym zasięgu, która przedstawia opracowaną w Carolina Medical Center teorię płaskiej budowy więzadła krzyżowego przedniego. W maju 2014 problematyka ta została omówiona w książce „Anterior Cruciate Ligament Reconstruction – A Practical Surgical Guide” wydawnictwa Springer.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji należy do Lux Med.